Csokoládépuding tejszínnel, piros zselé vaníliaöntettel, joghurt egzotikus gyümölcsökkel vagy tejpuding csokoládéval. A Campina édes desszertjei és különleges joghurtjai után egész nap az ínyencek nyúlnak. Ízletes nassolnivaló, higiénikus csomagolásban.
12.03.2024
De tejszínnel kérem!
Csokoládépuding tejszínnel, piros zselé vaníliaöntettel, joghurt egzotikus gyümölcsökkel vagy tejpuding csokoládéval. A Campina édes desszertjei és különleges joghurtjai után egész nap az ínyencek nyúlnak. Ízletes nassolnivaló, higiénikus csomagolásban.
A güterslohi Campina tejtermékek egész sorát állítja elő. Az alapanyag itt a tej. Feldolgozható ivótejként, kevert tejitalokként, joghurtokként és desszertekként, valamint sajtból, vajból és tejszínből készült termékekként. A vállalat rendszeresen új különlegességekkel bővíti kínálatát: joghurt sztracsatellával, több ízű “kavarós” desszertek, rizspuding cseresznyével, kis adagokban, külön töltött, osztott tartályokban. Ez a nemzetközi tejtermékgyártó folyamatosan új ötleteket talál ki a kiskereskedelmi szektor számára, hogy a fogyasztóknak széles termékválasztékot kínáljon a hűtőszekrényben.
Ez gyakran a termékek közötti gyors váltást jelenti a gyárban, ami természetesen csak kifinomult folyamattechnológiával és nagy logisztikai hatékonysággal lehetséges. A tejtermékekhez szükséges friss tejet szállító tartálykocsik folyamatosan érkeznek Güterslohba. Más szállítmányok közé tartoznak az olyan összetevők, mint a gyümölcspép, feldolgozott gyümölcsök, csokoládéforgács, tejszín vagy édes fahéj, valamint a különböző formájú és méretű tartályok, amelyek már fel vannak címkézve a különböző márkák számára. Természetesen vannak dobozok is, amelyeket aztán a szállításhoz ládákká raklapokra raknak össze. Naponta 1200-1500 raklap hagyja el a gyárat az ízletes rakománnyal megrakodva, készen az európai terjesztésre.
A tartályban keverve
Aki végigsétál a gyártóüzemben, annak feltűnik a barna, piros vagy fehér folyadékot – csokoládépudingot, gyümölcsszószt vagy tejszínt – tartalmazó csövek zűrzavara, amelyeket a töltőrendszeren keresztül a tárolótartályokból a készenlétben álló tartályokba juttatnak. A tömlővezetékek kifinomult rendszere hozza össze a különböző összetevőket a töltőgépben, majd keveri össze őket a tartályban. Három adagolóvezetékre van szükség, ha a csokoládépudingot vaníliapudinggal akarják keverni, majd tejszínnel koronázni. A töltőgép fejei a szállítószalagon kísérik a tartályokat, és rugalmas PTFE hullámos tömlőkön keresztül pontosan a kívánt termékmennyiséget juttatják minden egyes tartályba. A tömlők egy másodperces, lankadatlan ritmusban haladnak a tartályokkal együtt, majd visszatérnek a kiindulási helyzetükbe. Az üzemvezetőnek elég egy pillantást vetnie az átlátszó tömlőkre, hogy meg tudja állapítani, hogy tejszín, csokoládépuding, gyümölcsjoghurt vagy vaníliaszósz folyik-e éppen a csöveken keresztül. Ez azt jelenti, hogy mindig teljes ellenőrzése alatt tartja a rendszert, így biztosítva a zökkenőmentes termékellátást. Egy töltőrendszer óránként 28 000 tárolóedényt képes kezelni, és általában 36 órás ciklusban működik. Ezután a gép automatikusan megtisztul, és átáll az új termékre.
A vonalvezetés kulcsszerepet játszik a vállalatnál. A töltőgépeknél természetesen meglehetősen feszített a tempó. Egy láda megtöltéséhez, például tizenkét 500 grammos edénnyel, az alapanyagokat szállító vezetékeket a megfelelő töltőfejekhez kell csatlakoztatni. Erre a célra régebben speciális csöveket használtak. Ez kellemetlen helyzeteket eredményezett, mivel ezeket néha bonyolult formára kellett hajlítani, hogy a rendelkezésre álló szűk helyekre beférjenek. Nagy pontosságra volt szükség az enyhe deformáció ellensúlyozásához. A gyártógépek gyors és rugalmas átállítása nehézkes volt az ehhez szükséges időigényes folyamat miatt.
A megoldás: PTFE
Rainer Kahmann, a Campina műszaki raktárának vezetője és Christian Koschorreck, a Campina mérnöki részlegének felelős vezetője konzultált Mehmet Suseverrel, a hajózási elemek igazgatójával. Ő 17 éve segíti a Campinát külső szolgáltató szerepében az üzem folyamattechnikájában. Mindhárman alternatív megoldások után kezdtek kutatni, és rábukkantak a HANSA-FLEX Boffzenre, a fém- és PTFE-tömlők specialistájára. Ezek a tömlők teljesen ideálisak voltak a Campina igényeihez. Összefogtak, hogy a legjobb megoldásokat találják meg – így azonnal hatalmas kihívás elé állították a Boffzen szakembereit.
“A HANSA-FLEX azonban nagyon türelmesnek bizonyult, és mindig gyorsan reagált” – mondta Mehmet Susever, aki még mindig nagyon örül az együttműködésnek. “És még a hétvégén sem haboztunk, hogy a HANSA-FLEX-et bízzuk meg a tömlők gyártásával. Mivel az üzem non-stop működik, ez azt jelentette, hogy ki kellett használnunk a rendelkezésre álló szűk időkereteket, amikor a gépeket tisztították és felkészítették az új kampányokra.” A boffzeni szakemberek a Campina elkötelezett partnereinek bizonyultak, ami máig változatlanul így van. “A HANSA-FLEX mindig az ellátási lánc végén áll a folyamattechnológia tekintetében – más szóval, csak akkor tudjuk meghatározni a PTFE tömlők pontos méreteit, ha már átalakítottak egy folyamatvonalat” – jegyezte meg Mehmet Susever. “Ekkor azonban nagyon gyors szállításra van szükség. Telefonon rendeljük meg a tömlőket, és néhány órával később már rendelkezésre állnak.”
A töltőfejekhez vezető csatlakozó csöveket egytől egyig átlátszó PTFE hullámos tömlőkre cserélték, amelyek ideálisak a magas higiéniai követelményeket támasztó területeken. Előnyük, hogy nemcsak hőmérsékletállóak, hanem szagtalanok és íztelenek is – más szóval, élelmiszerekkel való használatuk biztonságos. A hagyományos ipari tömlőkhöz képest jelentősen javítják a termékminőséget, könnyen karbantarthatók és biztosítják a CIP (cleaning-in-place) folyamatokat. Ezenkívül a PTFE tömlők nem tartalmaznak fém alkatrészeket. Ez fontos a termékbiztonság szempontjából: a fémrészecskék nem kerülhetnek a tartályokba.
A PTFE tömlők egyik különleges előnye természetesen a rugalmasságuk, amely lehetővé teszi a kisebb méreteltéréseket. Megfelelő rugalmasságot biztosítanak ahhoz, hogy a töltőüzemekben a tápvezetékek gyorsan csatlakoztathatók legyenek a töltőfejekhez. A Campina így jelentősen csökkentheti a beállítási időt és a folyamat költségeit.
Egy olyan üzemben, ahol folyamatosan friss tejtermékeket állítanak elő, a nem tervezett leállások nem tarthatnak túl sokáig. Ezért Rainer Kahmann, mint a műszaki raktár vezetője, minden kulcsfontosságú pótalkatrészt lokalizált, és elegendő készletet tart ezekből az alkatrészekből. Beleértve természetesen a PTFE tömlővezetékek kis készletét is, amelyek csak a helytelen kezelés vagy a mechanikai hatások miatt válnak használhatatlanná. Az ilyen hatások elkerülése érdekében a Campina olyan területeken is PTFE tömlőket használ, ahol nem történik töltés. Ezek a tömlők fémfonott köpennyel rendelkeznek, vagy dupla fémspirálok védik őket a talajjal való érintkezés során fellépő kopástól.
Tudjon meg többet
- 12.03.2024
Fehér arany Ochsenfurtból
A cukor sokáig csak a gazdagok és a hatalmasok számára volt elérhető, és a 19. században a "fehér arany" státuszát élvezte. Csak az ipari méretű cukorgyártó üzemek bevezetésével vált megfizethetővé a társadalom minden rétege számára. Az európai piacvezető Südzucker AG 150 éve teszi egy kicsit édesebbé az életünket. A korábban kézzel végzett folyamatok ma már…Tudjon meg többet - 12.03.2024
Nagyon lédús!
A "beckers bester" név alatt forgalmazott ízletes gyümölcslevek jól ismertek Németországban. A családi vállalkozás, amelyet jelenleg a harmadik generáció vezet, 75 éve a dél-alsó-szászországi Lütgenrodében található. A HYDRAULIKPRESSE bepillantást engedett e nagy múltú vállalkozás kulisszái mögé.Tudjon meg többet - 12.03.2024
Energiatermelés hulladékból
A Stapelfeldi hulladék-erőműben a hulladékot villamos energia és hő előállítására használják fel.Tudjon meg többet